Kvízy

FOTOKVÍZ 19 – Poznáte z obrázku…?

Fotokvíz 19 – Fotografie zachycuje herečku narozenou roku 1926 v Chropyni. Připomenout je nutno vynikající herecké výkony ve Věci Makropulos Karla Čapka, v Molierově Tartuffovi či v Ibsenově Noře. Věnovala se také režii, především pohádek a pásem. Herečka zemřela roku 2006 a její jméno nese název jednoho divadelního festivalu. O kterou herečku se jedná?

Poznáte herečku zachycenou na fotografii?
Poznáte herečku zachycenou na fotografii?

Hádej, hádej, hádači!

Pro usnadnění nabízíme k fotokvízu 19 následující možnosti. Jednu možnost si vyberte a klikněte na ni. Ihned se vám ukáže, zda byl váš tip správný či nikoliv.

Špatná odpověď. Zkuste to znovu.

Správná odpověď! Ludmila Cápková byla nositelkou Zlatého odznaku J. K. Tyla, Stříbrného a Zlatého kroměřížského tolaru a v roce 2004 získala Čestné uznání za dlouhodobý a mimořádný přínos ke kulturnímu rozvoji regionu od Rady Zlínského kraje. Její jméno nese kroměřížský divadelní festival, který letos proběhne v termínu od 23. září do 26. září. Vítěz festivalu v Kroměříži získává možnost účinkovat na FEMADu v Poděbradech (2022).

KOMPLETNÍ PROGRAM FESTIVALU V KROMĚŘÍŽI ZDE

Špatná odpověď. Zkuste vybrat jinou.

Líbil se Vám FOTOKVÍZ 19? Sdílejte ho na svém Facebooku, mezi své divadelní přátele.

A také nás nezapomeňte sledovat na Facebooku Divadelník.cz, ať vám neunikne!

__________________________

Všechny předchozí FOTOKVÍZY najdete ZDE

(nejen) Rozhovory z nedávné doby

Z planety Šumperk – S.M.A.D. 2021
„Zvuky a ruchy sháním, kde se dá“, říká autor SoundForYou David Oupor
Dětenické divadlování 2021 – přehlídka – 24.-26. září
Jak s divadlem začínala Naďa Kubínková?
Jak s divadlem začínal Ladislav Langr?

"Divadelník.cz byl založen s jedním hlavním cílem: přinášet (pravidelně) rozhovory se zajímavými osobnostmi, které jsou spojeny s amatérským divadlem. Mezi další cíle patří reflektování aktuálního dění ze života spolků, propagování nových možností vzdělávání, tvorba speciálních rubrik. Za zmínku též stojí realizace interaktivní mapy divadelních přehlídek z celé ČR, kterou průběžně doplňujeme."