AktualityVzdělávání

ANKETA: Jak zkoušíte? – PRODLOUŽENO

Divadelní zkoušky, proces, který zpravidla v (i amatérském) divadle vede k inscenaci. Alespoň v to obvykle všichni doufají. Milujete je? Nenávidíte? Určitě tajně toužíte zjistit, jak se divadelní zkoušky organizují a probíhají v jiných souborech. S čím se kdo potýká? Jak na to jdou ostatní? A nedá-li se něco u vás zefektivnit?

Kriste pane, jak živ už nebudu psát divadlo.
Karel Čapek

Jak plánujete zkoušky? Co jste ochotní kvůli divadelní zkoušce posunout či dokonce zrušit? A co ne? Jsou vaše divadelní zkoušky skutečně divadelní? Nebo je spíše prokecáte nebo dokonce prosurfujete na internetu? A jak přistupujete vy sami k lidem, kteří nejsou na zkoušce doopravdy přítomni, ač je fyzicky vidíte? Berete divadelní zkoušky jako nutné zlo? Nebo jsou pro vás radostí, snažíte se ze sebe vydat, co jde, sledovat kolegy a být co nejkreativnější?

Zúčastněte se naší mini ankety a dočkáte se odpovědí. Třeba zjistíte, že nad váš postup při divadelních zkouškách není a jste prostě ti nejpracovitější! Nebo vám nabídneme nové možnosti.

Anketu – odkazy výše dle „role“ – vyplňte DO 31. 8. 2020 (prodlouženo, původně jen do 15. 8. 2020
Výsledky ankety tak můžete využít už před novou sezónou 2020/2021.

Máme to stále stejně, jak to kdysi popsal ve svých fejetonech Karel ČapekJak se dělá divadlo“ (odkaz vás svede na kouzelné televizní zpracování Čapkova textu z roku 1969) nebo už to u nás v 21. století neplatí?

Jsem zvědavý/á, jak to chodí a chci se zúčastnit ankety: z pozice HERCE/TECHNIKA, z pozice REŽISÉRA/VEDENÍ/PRODUKCE (souboru).

Nebojte, nechcete-li, aby bylo vaše jméno nebo jméno souboru uvedeno, stačí vykřížkovat patřičnou možnost.

Interaktivní mapa přehlídek celé ČR
Interaktivní mapa přehlídek celé ČR