Aktuality

Divadelní kurýr 32. podcast PM

Divadelní kurýr formou podcastu, tedy zvukového záznamu rozhovorů a myšlenek, přináší pravidelně týden co týden informace k novinkám z oblasti amatérského divadla.

Začal vznikat v říjnu roku 2019 jako informační vhled do dění souboru Divadýlka na dlani v Mladé Boleslavi a postupně rozšiřuje svůj informační záběr na dění v amatérském divadle vůbec. Doufejme, že mu nedojde jen tak dech a bude se rozvíjet dál.

Aktuální Divadelní kurýr

32. díl podcastu Divadelního Kurýra Petra Matouška a jeho čtyř divadelních Postrachů přináší nejčerstvější informace o Divadelním Pikniku Volyně a Jiráskově Hronovu. A to přímo z úst nejpovolanějších.

O zrušené Volyni mluví Simona Bezoušková. O Hronovu Honza Julínek. Dozvíte se, co se stane s představeními nominovanými a doporučenými na Volyni. A proč letos, přes všechno to koronavirové dění, přijet na Jiráskův Hronov 2020, jehož co nejstandardnější provedení slibuje Honza Julínek. Z úst pana ředitele se mimo jiné dozvíte: jakým způsobem se tento rok budou na JH vybírat představení; kde najít informace k otevíraným seminářům a jak bude letos řešeno ubytování. A nechybí ani, co se stane s představeními, jejichž účast na letošním Hronově programová rada sice potvrdí, ale nakonec se třeba z provozních důvodů nebudou moci odehrát.

Po delší pauze je v Kurýru zastoupena i rubrika Pozvánek divadla. Principál Matoušek zve do Divadýlka na dlani na představení v Mladé Boleslavi. V týdnu od 25.5. se uskuteční hned tři představení: hned v pondělí 25.5. Vávra, v úterý 26.5. Fracek a ve čtvrtek Šílená lokomotiva. Představení se uskuteční v Divadelním sále sále Domu kultury MB vždy od 19:30. Kurýr na všechna představení láká autentickými, energickými ukázkami ze všech tří z nich. 

Kdo je Petr Matoušek?

Autor a hlasový průvodce Divadelního kurýra? Dozvíte se snadno klikem na jméno v nadpisu výše uvedené. Odkaz vás svede na Petrův profil na stránkách mladoboleslavského Divadýlka na dlani, jehož je Petr Matoušek zakladatelem a principálem.

Proč forma podcastu?

Petr Matoušek má v sobě velmi činorodého divadelního ducha, který snad nikdy nespí: hraje, režíruje a poslední dobou si i sám hry sepisuje.

To mu však nestačí a o veškerém dění uvnitř svého souboru (ovšem zdaleka ne jen uvnitř) má potřebu reflektovat fanouškům a potenciálním divákům i písemně – a to na svém blogu Do zákulisí, a hlasově – právě na podcastu Divadelního kurýra. Jedná se tedy o jakýsi doplněk jeho blogu určený pro ty z nás, kteří preferují jako zdroj informací na místo textu hlas.

A hlas Petr Matoušek používá často. Na příklad v místním rozhlase nebo jako moderátor akcí. Takže si podcast nenechte ujít.