Aktuality

Se starci na chmelu v Divadle Na Prádle

V neděli 16. dubna 2023 zahraje DS z Ústí nad Orlicí v pražském Divadle Na Prádle hru Dušana Sedláka Se starci na chmelu. Autora hry inspiroval slavný český muzikál z šedesátých let minulého století – humorná historka o plynoucím čase, který mění lidské plány. Během seniorské výpravy na chmelovou brigádu dojde k nečekaným setkáním.

Téměř „bakalářskou“ dramatickou anekdotu, která si pohrává se skutečností i vzpomínkami na mládí, vytvořili amatérští herci seniorského věku, převážně šedesátníci až osmdesátníci. Příběh je připomenutím běžícího času, který nezadržitelně uhání, aniž si všimneme. V běhu času jsme mnohé poztráceli, ale také mnoho jiného našli…

V režii Alexandra Gregara hrají: Lenka Janyšová, Dagmar Tomášková, Květa Richterová, Marie Hellmuthová, Zuzana Průchová, Lída Vrbická, Jarmila Petrová, Květa Vanclová, Helena Lochmanová, Bedřich Ducháček a Petr Tomášek.

Kde sehnat vstupenky?

Repríza v Divadle Na Prádle, Besední 3, Praha 1 – Malá strana v neděli 16. dubna 2023 začíná v 17 hodin. Vstupenky lze zakoupit prostřednictvím sítě GoOut:

A nebo v Divadle Na Prádle v den představení. Pokladna DNP bude otevřena 1 hodinu před začátkem představení, platba je možná pouze v hotovosti.

Pro bližší informace o inscenaci Se starci na chmelu včetně podmínek pro uvedení na vaší scéně navštivte stránku inscenace na webu souboru. Zajímají-li vás podrobnosti ohledně vzniku inscenace – pusťte si video Ústí nad Orlicí: DS Vicena vystoupil v malé scéně s premiérou hry “Se starci na chmelu …”.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!