Přehlídky

Kaškova Zbraslav 2021 – POZVÁNKA

V sobotu 27. 11. dorazte na Zbraslav! Divadlo Jana Kašky hostí přehlídku, kterou pořádá Amatérská divadelní asociace. Přehlídka se zaměřuje na představení do 75 minut (především jednoaktovky). Podmínkou účasti je setrvání souborů na celé přehlídce v roli diváků a zároveň lektorů, účastnících se moderované diskuse po každém představení. Hlavním cílem je, aby se členové souborů seznámili s tvorbou kolegů a v příjemné atmosféře ji společně reflektovali. Pojďme se nyní společně podívat, jaký program připravili pořadatelé pro letošní rok.

10:00 – DS Campanum – Spící lev

„Spící lev“ – co vše je ochotná podstoupit vdavek chtivá slečna? Zda najde Falešná kočička toho správného kocourka, uvidíte v úsměvné frašce s vůní kávy a leskem meziválečných filmových hvězd. Autor: B. Scenes

13:30 – Divadlo Reflektář – Co není přece je

„Co není přece je“ – komedie o tom, co vše způsobí jedna chyba. Protože chybovat je lidské, ale nepřiznat chybu ještě lidštější. A udělat z omylu pravdu je práce vskutku umělecká a tvůrčí.

Autor: Ludvík Aškenázy (původní text C.K. státní ženich), úprava Marie Kotisová

Co není přece je - Divadlo Reflektář

16:25 – 23. divadelní divize – Ticho

„Ticho“ – o tom, co se stalo v jednom kempu v Českém středohoří. Nezlevnilo to chleba, nepsalo se o tom v novinách, encykliky vše tají. Jen to pár lidem rozcuchalo účes. Komedie o mladých cápcích, co se vlastně mají docela rádi, akorát neví, co si s tím počít. Autor: Jiří Burýšek

18:00 – DS Proměna – Čas pro život

„Čas pro život“ – Hlavní postavou inscenace je fenomén čas, který ovlivňuje všechny postavy v jednotlivých vstupech. Inscenace se nezaměřuje na vykreslení postav, jejich konflikty a jejich proměnu v ději, všechny herecké vstupy jsou podřízeny fenoménu času. Herci nabízejí divákovi různé pohledy na čas, inscenace chce provokovat k zamyšlení nad časem a jeho tvářemi v našem životě. Autor: Helena Kubů + soubor.

Vzhledem k epidemiologické situaci, neproběhne tradiční kulinářská soutěž.

ČTĚTE TAKÉ: Rozhovor s Pavlem Hurychem i historii a činnosti Amatérské divadelní asociace

Kaškova Zbraslav 2021 plakát program

Kaškova Zbraslav – Přehlídka NEJEN jednoaktových her!
Cílem je, aby přehlídka nebyla jen o tom přijet, zahrát a odjet, ale abychom se na svá představení navzájem podívali a v příjemné atmosféře si o nich společně popovídali.

Termín konání: 27. 11. 2021

Místo konání: Divadlo Jana Kašky na Zbraslavi, U Malé řeky 1319, Praha – Zbraslav


Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím,
vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!