Kvízy

Divadelní slang z facebooku – letní kvíz 2021

Od 1. prosince 2020 Vám na našem facebooku pravidelně každé pondělí publikujeme jeden pojem z divadelního slangu. S koncem sezóny 2020/2021 Vám přinášíme takové malé shrnutí formou kvízu. Zahrajte si „Divadelní slang – letní kvíz 2021“ čítající 10 výrazů a prověřte své znalosti a paměť.

Jak funguje Divadelní slang – letní kvíz?

Máte k dispozici tři životy a maximální dobu hraní 150 sekund. Tj. 15 s na jeden výraz.

Divadelní slang – letní kvíz 2021 je zcela anonymní. Nepotřebujete žádné přihlašovací údaje. Rovnou skočíte do hry a hrajete. Kvíz je vytvořený a umístěný v aplikaci wordwall.net. Tato aplikace je oblíbena mezi mnoha učiteli a studenty. Takže je velmi pravděpodobné, že vám není neznámá.

Divadelní slang - letní kvíz 2021 na wordwall.net
Ukázka otázky v kvízu

Jste-li soutěživí a rádi srovnáváte své výsledky s ostatními, nezapomeňte na konci kvízu uvést své jméno či přezdívku a zanechte svou „virtuální stopu“ v žebříčku úspěšných hráčů. Čím rychlejší jste, tím výše se dostanete. Zapsání se na seznam je však zcela na dobrovolné bázi a není nutné.

Žebříček hráčů

Baví vás kvízy? A chcete si zahrát ještě více? Tak zkuste např. náš kvíz na Kahoot! – Zkratky, kde zjistíte, jak dobře ovládáte názvy organizací zastřešujících amatérské divadlo. Nebo se vrhněte na náš pravidelný seriál víkendových fotokvízů v sekci Kvízy.
Rádi uslyšíme vaši zpětnou vazbu. Napište nám komentář na facebook nebo pošlete e-mail. A nebojte se připojit jakýkoliv nápad, který se vám honí hlavou a hodil by se na portál Divadelník.cz.