Aktuality

Divadelní kurýr 36. – podcast PM

Nejnovější Divadelní kurýr 36. díl, podcast Petra Matouška je posledním podcastem v sezóně 2019/2020. Přináší informace k létu a dva nové rozhovory. Tentokrát ve stopáži lehce přes 15 minut.

Aktuální Divadelní kurýr 36. z 2.července 2020

P.M. připomíná konec sezóny a tím pádem i letní prázdniny Divadelního kurýra. V létě vyjde podcast pouze dvakrát v tzv. speciálu. V srpnu by to pak měl být speciál složený z rozhovorů z pobytu Petra Matouška na Jiráskově Hronově a lze tedy očekávat mnoho zajímavostí.

Rozhovory se soubory

Petr Matoušek sáhl na pohledy do svého archivu a před létem se vyptal dalších dvou spřátelených souborů souborů. Principála DS Klas Klášterec nad Ohří Miroslava Nyklíčka a principála DS Amadis Popůvky Josefa Širhala. Otázky dostali stejné jako v předchozích vydáních Divadelního kurýra: jak přestáli v jejich souborech covidové přerušení činnosti, co plánují divadelně na léto a jaké mají plány na novou sezónu.

Poslechem se tedy dozvíte, jak narušila covidová nucená odstávka činnost obou souborů. Který ze souborů si cíleně a rád odpočinul. Kdo připravuje na novou sezónu hru Saturnin, a kdo naopak ještě tak trochu tápe ve výběru nové divadelní hry. Jak pokračuje přestavba kulturního střediska v Klášterci nad Ohří, místa jež je zázemím pro Klas. A plánovaný rok znovuobnovení Kláštereckých divadelních žní. I z těchto souborů, kdo pojede nejen jako divák na Hronov. A kdo hraje v létě víc.

Rozloučení se sezónou

P.M. samozřejmě zve na letní červencové představení Divadýlka na dlani Vávra aneb Všechno co jste chtěli vědět o Maryše a báli jste se Mrštíků zeptat (18. července od 21h) na zámek Stránov.

Příští Divadelní kurýr

Vyjde nejspíše ke konci července 2020.

Kdo je Petr Matoušek a proč podcast? Přečtěte si náš Rozhovor s Petrem Matouškem.

Nevíte, co s načatými letními pátky? Podívejte se na program Divadlení 2020 v Kroměříži.

Letní Divadlení Kroměříž 2020 - program
Letní Divadlení Kroměříž 2020 – program