Aktuality

Otevřeno Kolín 2023 – letos bez předkol!

Blíží se již 28. ročník celostátní přehlídky pantomimy a pohybového divadla Otevřeno 2023, která proběhne opět v Městském divadle Kolín, a to ve dnech 23.-25. června 2023. Letos přehlídku čeká řada změn, neboť ji vyhlašuje NIPOS (Národní informační a poradenské středisko pro kulturu) společně s ECPN (Evropské centrum pantomimy neslyšících), zatímco v minulých letech bylo hlavním pořadatelem ECPN.

Zásadní změny, ke kterým dochází

Po dohodě s tanečním oborem NIPOS se taneční soubory musí rozhodnout, zda se v daném roce přihlásí na taneční soutěže (Kutná Hora, Tanec, tanec…), nebo na Otevřeno. Při přihlášení na Otevřeno musí formulovat, v čem spatřují (kromě kvalit tanečních) divadelní kvality svého vystoupení.

V letošním roce se nekonají předkola, nebo chcete-li mezikrajové přehlídky. Soubory či jednotlivci se hlásí přímo, účastníky poté vybere programová rada.

Otevřeno 2023 – kdo a jak se může přihlásit

Zůstává možnost účasti pro všechny formy neverbálního divadla, souborů hendikepovaných a účastníků bez věkového omezení.

Zájemci o účast na přehlídce Otevřeno 2023 musejí zaslat poštou nebo e-mailem přihlášku společně s přílohami nejpozději do 10. května 2023. Programová komise složená ze zástupců obou vyhlašovatelů zašle zájemcům vyrozumění o zařazení/nezařazení do programu přehlídky nejpozději do 31. května.

DEADLINE na přihlášku je 10. května 2023!!!
(Rozhodnutí o zařazení do programu do 31. května 2023.)
PŘIHLÁŠKA ke stažení ZDE.

Výzva pro doposud neodváživší se a nesmělé

Pořadatel uvítá, když se do přehlídky přihlásí i účastníci, kteří k tomu dosud nenašli odvahu. Mohou to být např. žáci ZUŠ, kteří se s pantomimou zatím pouze „oťukávají“, soubory, které se jinak věnují jiným formám, ale chtějí si vyzkoušet nonverbální formu divadla. Nonverbální formou nemusí být jen pantomima, ale i divadlo výtvarné, nezaložené na textu, i dále nespecifikované formy divadla beze slov).

Otevřeno 2023 vás čeká s otevřenou náručí | zdroj: NIPOS

Neváhejte konzultovat s Karlem!

Pokud si nejste jisti, zda své dílo můžete na tuto přehlídku přihlásit, neváhejte telefonicky kontaktovat Karla Tomase z NIPOS (tel. 221 507 932, 603 480 111 či 778 702 378), nebo písemně na e-mailu tomas@nipos.cz.

Minulé ročníky Otevřeno Kolín

Pro inspiraci nahlédněte do minulých ročníků. Dvorním fotografem přehlídky Otevřeno je Ivo Mičkal, který v roce 2022 zachytil kromě momentů z jednotlivých vystoupení i atmosféru v dílně, na rozborovém semináři nebo mumraj před divadlem.

Do ještě staršího – 25. ročníku přehlídky – můžete nahlédnout prostřednictvím fotografií v galerii Kolínského deníku:

Zdroj obrázků: Kolínský deník – galerie z 25. ročníku festivalu Otevreno v Kolíně

Nové propozice přehlídky Otevřeno 2023 včetně přihlášky najdete v článku XXVIII. OTEVŘENO na stránkách NIPOS, prosíme, důkladně je prostudujte a šiřte dále.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!