Přehlídky

Dobřichovické divadelní slavnosti 2020 – program

Dobřichovické divadelní slavnosti 2020 (DDS) proběhnou v termínu od 27. června do 23. července. Jaký program si pro své diváky Dobřichovická divadelní společnost pod vedením Petra Říhy připravila? Na to se společně podíváme v dnešní aktualitě.

DDS jsou pořádány v malebném prostředí zámku Dobřichovice, přímo na jeho nádvoří. Pokud by vás program zaujal a rozhodli jste se do Dobřichovic vypravit je nutné zmínit, že se jedná o open-air záležitost. Diváci sedí po širým nebem, herci mají k dispozici zastřešené jeviště.

Program

Sobota 27. června | 20.00

Slavnosti zahájí domácí soubor s inscenací JE ÚCHVATNÁ. Text Petera Quiltera režírovala Alena Říhová. Inscenace uspěla na několika přehlídkách. Z Krakonošova divadelního podzimu 2019 si pak přivezla nominaci na Jiráskův Hronov 2020. Inscenace bude na zámku uvedena ještě ve dvou reprízách: 28. a 29. června.

Středa 1. července | 20.00

POD PRAPOREM NĚŽNÝCH DAM – tak zní název komedie, kterou na DDS přiveze Ochotnický spolek DIVseDIV z Berouna. Text Kena Ludwiga se odehrává začátkem padesátých let 20. století, kdy se dva neúspěšní shakespearovští herci Jack a Leo rozhodnou vydávat za dávno zmizelé synovce Maxe a Steva, aby získali dědictví po milionářce Florence. Jenomže se ukáže, že ve skutečnosti to byly neteře jménem Maxine a Stephanie. Naše hrdiny to však neodradí a převléknou se do ženských šatů.

Čtvrtek 2. července | 20.00

Program divadelních slavností bude obohacen o koncert JITKY VRBOVÉ a to u příležitosti 80. narozenin.

Neděle 5. července | 20.00

Dobřichovická divadelní společnost pozvala i profesionální soubor. Divadlo Radka Brzobohatého přiveze komedii Lakomec, ve které v titulní roli exceluje Milan Enčev. V komedii se představí i herec Jan Rosák, který je dobřichovickému publiku hodně známý – s DDS totiž spolupracuje, účinkuje například v komedii Řeči.

Pondělí 6. července | 20.00

U profesionálních souborů ještě chvíli zůstaneme. Na letošních slavnostech se představí i Agentura Harlekýn s komedií DRAHÁ LEGRACE. Text francouzského autora Francise Vebera je volným pokračováním komedie Blbec k večeři.

Neděle 12. července | 20.00

Třetí červencová neděle bude patřit opět domácímu souboru. Představí se svojí dosud nejnovější inscenací – komedií ŘEČI od známého amerického autora Neila Simona. Komedie bude o den později – v pondělí 13. července – uvedena ještě jednou. Soubor s inscenací uspěl na červnové přehlídce Miletínské divadelní jaro a získal nominaci na Krakonošův divadelní podzim 2020

Úterý 14. července | 20.00

BOSS BABIŠ – to je název satirické inscenace pražského divadla – Divadlo RePublika. Jan Nosek Novák zdramatizoval knihu investigativního novináře Jaroslava Kmenty a společně s Janem Julínkem (programovým ředitelem JH) hru uvedli v pražském Rock Café. Hra zaznamenala obrovský úspěch a je velmi žádanou jakožto zájezdové představení.

Čtvrtek 16. července | 20.00

Posledním divadelním bodem v programu bude komedie AMANT z pera Pavla Němce. Inscenaci odehraje Ochotnický spolek ŽUMPA z Nučic. Situační komedie nabízí bláznivé peripetie milostného života začínající flétnistky a její matky, která je učitelkou hudby. Matka chce dceru seznámit a dát dohromady s panem Pavlem, který jí píše obdivné dopisy a chce podpořit vydání jejího sólového CD. Kateřina však miluje studenta Radka. Když matka pozve Pavla na oběd, vymyslí Radek lest a tím odstartuje sled událostí, které přinesenou velmi vtipné chvilky.

Pondělí 20. července | 20.00

Do Dobřichovic zavítá zpěvák Tomáš Klus.

Čtvrtek 23. července | 20.00

Dobřichovické divadelní slavnosti 2020 zakončí koncert uskupení Bratři Ebenové.

Program v grafické podobě ZDE.

Interaktivní mapa přehlídek celé ČR
Interaktivní mapa přehlídek celé ČR – ZDE