Aktuality

Divadelní kurýr 33. – podcast PM

Divadelní kurýr 33. díl je nejnovější podcast, tedy zvukový záznam rozhovorů a myšlenek, přinášející pravidelně týden co týden informace k novinkám z oblasti amatérského divadla.

Aktuální Divadelní kurýr 33. z 27.5.2020

33. díl podcastu Divadelního Kurýra Petra Matouška a jeho čtyř divadelních Postrachů je po celostátních covidových „prázdninách“ o něco kratší než obvykle bývá. Během své cca 10 minutové stopáže uslyšíte, jak se těšili mladoboleslavští herci na diváky, a že i pro přesilovku má cenu hrát.

Můžete si poslechnout, zda-li a jak se zdařilo principálovi Petrovi Matouškovi přimět herce k nalákání diváků na představení Šílené lokomotivy a Fracka. A kolik diváků v květnu po rozvolnění situace v ČR na první dvě představení přišlo.

Petr Matoušek využívá magické síly „živosti“ divadla a svá představení nenechává konzervovat, ba naopak. Tak na příklad Fracek během Covidu dostal nový konec. Konec inspirovaný přímo v srdci H ollywoodu. A tudíž jistě stojí za to na něj opakovaně přijít, byť jste už toto představení třeba již před časem viděli.

Opět samozřejmě nechybí ani krátká hudební ukázka a to z představení Šílená lokomotiva.

Kdo je Petr Matoušek?

Autor a hlasový průvodce Divadelního kurýra? Dozvíte se snadno klikem na jméno v nadpisu výše uvedené. Odkaz vás svede na Petrův profil na stránkách mladoboleslavského Divadýlka na dlani, jehož je Petr Matoušek zakladatelem a principálem.

Petr Matoušek má v sobě velmi činorodého divadelního ducha. Tak činorodého, že snad nikdy nespí: hraje, režíruje a poslední dobou si i sám hry sepisuje.

Proč forma podcastu?

Jeho aktivní divadelní činnost mu však nestačí. O veškerém dění uvnitř svého souboru (ovšem zdaleka ne jen uvnitř) má potřebu fanouškům a potenciálním divákům referovat. A to písemně: na svém blogu Do zákulisí, a hlasově – právě na podcastu Divadelního kurýra. Jedná se tedy o jakýsi doplněk jeho blogu určený pro ty z nás, kteří preferují jako zdroj informací na místo textu hlas.

Hlas Petr Matoušek používá často. Na příklad v místním rozhlase nebo jako moderátor akcí. Takže si podcast nenechte ujít.

Divadelní kurýr, podcast, začal vznikat v říjnu roku 2019 jako informační vhled do dění souboru Divadýlka na dlani v Mladé Boleslavi a postupně rozšiřuje svůj informační záběr na dění v amatérském divadle vůbec. Doufejme, že mu nedojde jen tak dech a bude se rozvíjet dál.

Přečtěte si náš rozhovor s Petrem Matouškem. Dozvíte se víc.

Mrštíkovo divadelní jaro Boleradice - program a vstupenky banner
Na jaký nejbližší festival vyrazit? Mrštíkovo divadelní jaro